Aktualności

          • Psychiatra dziecięcy

            Uprzejmie informujemy, że dzięki podpisaniu umowy z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. Św. Ludwika w Krakowie przy ul. Strzeleckiej w Krakowie, dzieci i młodzież z terenu naszej gminy będą mogły nieodpłatnie korzystać ze wsparcia psychoterapeutycznego oraz wizyt u lekarza psychiatry.

            Aby zapisać dziecko do psychoterapeuty, należy wysłać maila na adres szpitala: zls@dzieciecyszpital.pl – otrzymają Państwo informację zwrotną o terminie wizyty.

            Jeśli chodzi o pacjentów do psychiatry to zapisy przyjmowane są w GOPS (tel. 726 541 821 lub 12 282 01 00 lub osobiście, w godzinach pracy GOPS). Do rejestracji niezbędne są takie dane jak: imię i nazwisko dziecka, pesel, adres zamieszkania, telefon.

            Poradnictwo odbywać się będzie w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach przy ul. Krakowskiej 11 (I piętro, pokój po byłym pełnomocniku ds. uzależnień).

          • Dzień Patrona

            Oj, działo się w Naszej Szkole! 
            Dzień Patrona upłynął nam w prawdziwie weselnym klimacie rodem z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przy dźwiękach muzyki biesiadnej, śmiechu i śpiewie ruszył barwny korowód za Państwem Młodymi spod szkoły aż pod kościół. Kolorowe stroje, kwiaty i radosna atmosfera sprawiły, że dziś wszyscy mogli poczuć ducha dawnej polskiej tradycji i wspólnego świętowania.
            A potem? Oj, była zabawa! Na szkolnym placu nie brakowało tańców, rozmów i wspólnego biesiadowania przy weselnym stole. Pachniało swojskim jadłem, rozbrzmiewała muzyka, a uśmiechy nie schodziły z twarzy małych i dużych uczestników wydarzenia.

            Dziękujemy całej społeczności szkolnej za serce, zaangażowanie i tak piękne kultywowanie tradycji. Bo kiedy wszyscy są razem — świętowanie smakuje najlepiej! 

          • Dzień Patrona

            17:38

             

            W dzień Patrona Szkoły świętować i biesiadować będziem.

            Już o godzinie ósmej dziatwa szkolna w progach klas się stawi, by wraz z wychowawcami w stroje z dawnej epoki się przyodziać.

            Chłopcom koszule rozpinane przystoją, a i kapelusz po dziadku mile widziany.

            Dziewczętom zaś spódnice kwieciste, suknie barwne i wianki na głowie przynależą.

            Przeto prosim Rodziców o wieść wcześniejszą i rozmowę z młodzieżą, by do tego dnia należycie się przygotowali.

            O godzinie dziewiątej na boisku szkolnym się zgromadzim, szyk uformujem i w korowodzie powolnym ku kościołowi wyruszym.

            Zakończenie uroczystości na godzinę jedenastą i trzydzieści przewidujem.

          • Etap wojewódzki konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

            Aleksandra Rozmus, Adrian Furtak oraz Stanisław Bagnicki wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

            Nasi uczniowie reprezentowali Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, do którego etapu dotarli dzięki zwycięstwom w etapie gminnym oraz parkowym. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Las i jego mieszkańcy”.

            Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat tego zagadnienia, a także wszystkich 11 parków krajobrazowych z terenu Małopolski oraz potrafili rozpoznać aż 60 gatunków roślin i zwierząt.

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły. 

          • Najlepsi w pierwszej pomocy podczas etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD

            Nasi uczniowie byli dziś bezkonkurencyjni w pierwszej pomocy podczas II etapu Ogólnopolskiego Turnieju BRD! Wszystkie zadania wykonali perfekcyjnie, zdobyli maksymalną liczbę punktów i… nie dali szans żadnej drużynie.

            Turniej odbył się w Słomnikach, a udział w nim wzięło aż 20 szkół z powiatu krakowskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, wymagającym torem przeszkód i zadaniem z pierwszej pomocy.

            Naszą szkołę w Filipowicach reprezentowali: Kamila Dura, Zuzanna Chodakowska, Igor Mitka i Jan Surdziel. 

            W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 4 miejsce – dosłownie o krok od podium. Naprawdę niewiele zabrakło!

            Ogromne podziękowania dla Pana Jakuba Dury ❤️za czas, który nam poświęcił na świetne szkolenie, za wiedzę przekazaną w taki sposób, że dzieci naprawdę ją „poczuły”, za cierpliwość, wsparcie, dobre słowo, spokój i zaangażowanie. To wszystko przełożyło się na taki wynik!

            Brawo dla naszej ekipy!

          • III Powiatowy Konkurs Wokalny „Piosenka jest dobra na wszystko” już za nami.

            Tegoroczna edycja zgromadziła uczestników z 19 szkół oraz 7 gmin powiatu krakowskiego. Wielu z nich przyjechało do Filipowic z daleka, pokonując wiele kilometrów, by wystąpić na naszej scenie. Dzięki temu wydarzenie miało szeroki zasięg i stało się prawdziwym spotkaniem młodych pasjonatów muzyki.

            Konkurs skierowany był do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych i przebiegał dwuetapowo – od eliminacji szkolnych po finał powiatowy w Filipowicach. Uczestnicy występowali w różnych kategoriach – jako soliści oraz duety – prezentując znane i cenione utwory polskiej muzyki rozrywkowej. Wśród nich nie zabrakło piosenek z repertuaru Anna Jantar, które pojawiały się w wielu ciekawych interpretacjach.

            Całość stworzyła wyjątkową atmosferę i pokazała, jak wiele talentów rozwija się w naszych szkołach. Konkurs był nie tylko okazją do prezentacji umiejętności, ale też do spotkania, rozmów i wspólnego przeżywania muzyki.

            Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Macherzyński i Alicja Wacławik, którzy wykonali w duecie utwór „Tyle słońca”, oraz Aleksandra Rozmus, która wystąpiła solo z piosenką „Radość najpiękniejszych lat”.

            Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Dziękujemy Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Filipowicach za udostępnienie sali, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach za wsparcie techniczne oraz Biblioteka Miejsko-Gminna w Krzeszowicach (z filią) za pomoc organizacyjną i opiekę nad uczestnikami.

            Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu wydarzenia i stworzenie przyjaznej atmosfery.

            Wydarzenie odbyło się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Krakowskiego oraz Burmistrza Gminy Krzeszowice, co podkreśla rangę konkursu i jego znaczenie w środowisku lokalnym.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom za obecność. To był naprawdę miły, wspólnie spędzony czas.

          • Zachowaj Trzeźwy Umysł 2025/2026 – konkursy dla uczniów

            W ramach programu profilaktycznego „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zapraszamy uczniów do udziału w dwóch inicjatywach:

            Konkurs plastyczny „Siła we mnie!” (klasy I–III)Zadaniem jest wykonanie pracy inspirowanej hasłem „Siła we mnie – przyjaciele wokół”. Technika dowolna.

            📅 Termin składania prac: 21 maja 2026 r. (u pedagoga szkolnego)

             

            I Olimpiada Profilaktyczna (klasy IV–VIII)Start: 5 maja 2026 r.To okazja do zdobycia wiedzy o zdrowiu, radzeniu sobie ze stresem, bezpieczeństwie i pierwszej pomocy.

            📌 Zapisy u pedagoga szkolnego.

            Na uczestników czekają super nagrody i wyróżnienia! Zachęcamy do udziału 

          • Rekrutacja - oświadczenia

            PRZEDSZKOLE:

            Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych, którzy składali pierwszy raz wniosek o przyjęcie, są zobowiązani w terminie 10.04.2026 r-14.04.2026 r złożyć oświadczenie woli przyjęcia dziecka. Jest ono dostępne na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie. Nie ma konieczności składania powyższego oświadczenia przez rodziców, którzy złożyli deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w naszej placówce.Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona w dniu 20 kwietnia 2026 r. godz. 13.00.

            Niezłożenie ww. oświadczenia w powyższym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z przyjęcia do przedszkola Państwa dziecka.

            Oswiadczenie_woli_przyjecia_przedszkole(3).docx

            I KLASA:

             

            Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do klasy I są zobowiązani w terminie 10.04.2026 r. - 14.04.2026 r. złożyć oświadczenie woli przyjęcia dziecka. Jest ono dostępne na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona
            w dniu 20 kwietnia 2026 r. godz. 13.00.

            oswiadczenie_woli_przyjecia_I_klasa(3).docx

             

          • I miejsce - etap powiatowy konkursu zespołu z Filipowic!

            Drużyna z nasze I miejsce w etapie powiatowym konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, reprezentując Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie.

            Szkołę reprezentowali: Stanisław Bagnicki, Adrian Furtak oraz Aleksandra Rozmus.

            Indywidualne zwycięstwo zdobył Stanisław Bagnicki, uzyskując najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Trzymamy kciuki w etapie wojewódzkim!

          • Wyróżnienie w etapie powiatowym dla Aleksandry Rozmus

            Aleksandra Rozmus, uczennica klasy VII, zdobyła wyróżnienie na szczeblu powiatowym w Eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 28 marca w Przybysławicach.

            Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania artystycznej pasji!

          • Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie InstaLogik

            Piękne wyniki uczniów klasy ósmej w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2025/2026.

            Miłosz Knapik został laureatem III miejsca na szczeblu ogólnopolskim. Szymon Kaliszan zdobył tytuł finalisty
            i osiągnął drugi wynik w gminie.

            W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 4780 uczniów klas ósmych z całej Polski. Konkurs miał charakter trzyetapowy – pierwszy etap odbył się w październiku, drugi w grudniu, a trzeci, finałowy, w marcu.

            Osiągnięte wyniki są efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz pasji uczniów.

            Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i Szymonowi.

          • I miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

            Sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach! 

            Nasi uczniowie: Ola, Stasiu i Adrian odnieśli wspaniały sukces w etapie parkowym ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, którego tegorocznym tematem był „Las i jego mieszkańcy” 

            Reprezentacja naszej szkoły okazała się najlepsza w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie, zdobywając I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego! 👏

            Już za niespełna miesiąc nasi uczniowie będą reprezentować park oraz naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Krakowie. Trzymamy mocno kciuki! 

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz opiekunowi i życzymy dalszych sukcesów!